آب ننوشیدن امام حسین علیه ­السّلام به خاطر تشنگی ذوالجناح»

رحمت بی­ حد به حیوانات اصلاً یک فرهنگ است در مکتب اهل بیت علیهم ­السَّلام.ماجرای آهو در رابطه با امام رضا علیه­ السَّلام فقط یک قصّه نیست.

روز عاشورا، وجود مقدّس سیّدالشّهدا علیه ­السَّلام حمله کردند به سمت شریعه­ ی فرات که چهار هزار مأمور از لشکر دشمن در شریعه بودند. با اسبشان وارد شریعه شدند، اسبشان خواست آب بخورد، حضرت فرمودند:

أنتَ عَطشان و أنَا عَطشان، و اللهِ لا أذوقُ الماءَ حَتّیٰ تَشرَب.»3

تو تشنه­ ای و من تشنه، به خدا سوگند تا تو آب ننوشی من هم نمی ­نوشم.

تا اسب این را شنید سرش را بلند کرد، نخورد. بعد ایشان با دست مبارکشان کفی از آب برداشتند و بعد فرمودند: تو بنوش تا من هم بنوشم. بعد کفّار حمله کردند و یکی از آنان گفت: یا اباعبداللّه! تو ایستاده­ ای آب بخوری، دشمن به حَرَمت حمله کرده. حضرت آب را ریختند و برگشتند به طرف خیمه­ ها. دیدند خیمه­ ها سالم است و دشمن دروغ گفته و خدعه کرده است.

برگرفته از کتاب باب الحسین اثر استاد حسین درگاهی

1. ناسخ التّواریخ: مجلّد زندگانی امام سجّاد علیه ­السّلام؛ الأنوار البهیّة: 102
  2. الأمالی، شیخ صدوق : 115
  3. المناقب، ابن ­شهرآشوب 4 : 65

انبیا محو تماشا و ملائک مبهوت(1)

دغدغه های گُنگ خاکستری(2)

دغدغه های گُنگ خاکستری(1)

آب ,تو ,دشمن ,علیه ,حمله ,امام ,من هم ,حمله کردند ,خیمه­ ها ,یا اباعبداللّه ,اباعبداللّه تو

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سایبان خودرو /سایبان ماشین دفتر روانشناسی زهرا سرچاهی پخش سراسری در وب سایت های بزرگ و قدرتمند به Game Town خوش امدید نمونه سوالات فنی حرفه ای اسپلیت { امتحانی } مرگ بر آمریکا و دوستداران رابطه با آمریکا یادداشت های یک دانشجو معلم محله بروجردی مشاوره خانواده رادیو خرت و پرت